AGRÁR PLÁZA MEZŐGAZDASÁGI GÉPALKATRÉSZ KERESKEDELMI ÉS SZOLGÁLTATÓ KORLÁTOLT FELELŐSSÉGŰ TÁRSASÁG

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

unitedseats.hu

FOGYASZTÓK RÉSZÉRE A WEBSHOPON KERESZTÜL TÖRTÉNŐ VÁSÁRLÁSHOZ

1. Általános rendelkezések

1.1.Hatály

A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban ÁSZF) az AGRÁR PLÁZA MEZŐGAZDASÁGI GÉPALKATRÉSZ KERESKEDELMI ÉS SZOLGÁLTATÓ KFT. (székhely: 5900 Orosháza, Török Ignác u. 26., cégjegyzékszám: 04-09-01139, adószám: 23794531-2-04,
képviselő: Varga Péter ügyvezető, a továbbiakban Kft. ) által forgalmazott termékek vonatkozásában, az Agrár Pláza kft. által üzemeltett Webshopon keresztül létrejövő adásvételi szerződéses jogviszonyokat szabályozzák.

Az ÁSZF hatálya kiterjed a Webshopon kersztül leadott megrendelésekre, valamint a vevő által megjelölt üzletben történő személyes átvétellel és azonnali fizetéssel megvásárolt termékekre egyaránt.

Vevőnek minősül az Agrár Pláza Kft. által üzemeltetett unitedseats.hu internetes oldalra történő belépést követő regisztráció során megadott adatokkal történő adott terméket/szolgáltatást megrendelő természetes és jogi személy. A Vevők a weboldalra történő regisztráció során megadott adataikban bekövetkezett változás esetén, azokat haladéktalanul, de legkésőbb 15 napon belül módosítani kötelesek.

Jelen ÁSZF célja a természetes és jog személy vevők ( a továbbiakban Vevő) és az Agrár Pláza Kft. jogait és kötelezettségeit, a Webshopon keresztül létrejövő adásvételi szerződéses jogviszonyok kereteit általános jelleggel szabályozza. A fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet szabályozza a távollévők között kötött szerződést, amely olyan fogyasztói szerződés, amelyet a szerződés szerinti termék vagy szolgáltatás nyújtására szervezett távértékesítési rendszer keretében a felek egyidejű fizikai jelenléte nélkül úgy kötnek meg, hogy a szerződés megkötése érdekében a szerződő felek kizárólag távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszközt alkalmaznak.

Ahol az ÁSZF a Vevőt és a Kft.-t említi, ott a Vevő vagy a Kft. képviseletében eljáró személyeket, alkalmazottakat is érteni kell. A kft. nem vizsgálja a Vevő nevében fellépő bármely személy képviseleti jogosultságát, a kft. az esetleges álképviselőként fellépő személyekkel kapcsolatos mindennemű felelősséget kizár. A kft. kizárja mindennemű felelősségét, ha a Vevő bejelentkezési adataival bárki visszaél, különösen ha a Vevő bejelentkezési adatait átadja más személy részére.

1.2.ÁSZF elfogadása

A Kft. a Weboldalra történő Vevői regisztrációt és a vásárlást akkor teszi lehetővé, ha a Vevő jelen ÁSZF-t, a kft. adatvédelmi szabályzatát megismerte és elfogadta. A Vevő a Webshopon keresztül leadott megrendelésével kifejezetten elfogadja, hogy a megrendelés teljesítésére az ÁSZF-ben és az adatvédelmi tájékoztatóban foglaltak az irányadók.

2. Megrendelés

2.1.Megrendelés leadása és visszaigazolása

A Vevő az unitedseats.hu oldalon található webshopon keresztül adja le a
rendelését a kft. felé. A megrendelés időpontjának az informatikai feldolgozás időpontja tekintendő. Ezt követően a megrendelés feldolgozásra kerül és egy visszaigazoló emailt kap a Vevő a regisztrációjakor megadott email címre, amely tartalmazza a megrendelés adatit, különösen a megrendelés hivatkozási számát, a megrendelt terméket vagy termékeket, azok jellemzőinek rövid összefoglalását, a termék vagy termékek árát, mennyiségét, szállításra és fizetésre vonatkozó egyéb információkat. Abban az esetben, ha Vevő 24 órán belül nem kap visszaigazolást a rendelésről, vélelmezzük, hogy valamilyen technikai hiba következtében -mint például, hogy érvénytelen email címet
adott meg- rendelése nem került befogadásra. A Vevő a megrendeléseit és azok állapotát a felhasználói fiókjában ellenőrizni tudja. A Vevő felelőssége továbbá, hogy a visszaigazoló emailben szereplő rendelésére vonatkozó adatokat ellenőrizze, és haladéktalanul köteles felvenni a kapcsolatot a kft.-vel, ha abban eltérés mutatkozik. Ezen cselekmény elmaradása esetén a kft. mentesül az ebből eredő igények és a felelősség alól.

2.2. A webshop tartalmával kapcsolatos tájékoztatás

A kft. a jogszabály adta legszélesebb kereteken belül kizár minden olyan kárigény kapcsán felmerülő felelősséget, mely a webshop Vevő által és potenciális Vevő általi felhasználásból ered.

2.2.1. A termékek megrendelést követő kiszolgálása a kft. raktárából történik. A webshopban szerepelhetnek olyan termékek is, amelyek átmenetileg nem szerezhetők be, vagy beszerzésük hosszabb időt vesz igénybe. A kft. a termékek elérhetőségéért és megvásárolhatóságáért semmiféle felelősséget nem vállal. A kft. mindent megtesz azért, hogy Vevőit a lehető leggyorsabban és költséghatékony módón szolgálja ki. Tájékoztatja a Vevőt az esetleges teljesítési nehézségekről, ezzel kapcsolatban egyeztetéseket folytat a Vevővel és értesíti a Vevőt a megrendelés módosulásáról.

2.3. A kft. nem vállal semmilyen kártérítési felelősséget, ha a webshop ideiglenesen nem elérhető, a termékek grafikai megjelenítése, különösen a színe pontatlanul van megjelenítve, vagy bármely elemében eltér a valóságtól.
A kft. javasolja továbbá, hogy a kft.-nél vásárolt termékek beszerelését  szakemberrel végeztesse el, a nem megfelelően beszerelt alkatrészek és egyéb termékek vonatkozásában minden felelősséget kizárunk. A kft. saját szervizszolgáltatásának igénybevételét ajánlja erre a célra.

2.4. A termékfelelősség kivételével a kft. kizár, minden olyan kártérítési felelősséget, amely a Webshopon keresztül vásárolt termék tévesen megjelölt kompatibilitásából, funkcionalitásából származik, vagy amely a termékek Vevő általi helytelen, téves, illetve hibás megrendeléséből ered. A kft. felhívja a Vevők figyelmét, hogy a termék kompatibilitását 14 a napon belül ellenőrizzék, az elállási jog érvényesíthetőségére való tekintettel. A kft. a 14 napos határidőn túl, csak akkor veszi vissza az adott terméket, ha az bizonyítást nyer, hogy a termék nem kompatibilis megjelenése az adatbázisuk hibájára vezethető vissza. A termék visszavételének határnapja ebben az esetben a vásárlást követő harmincadik nap.

3. Megrendelés teljesítése, törlése és az elállás joga
A Kft. az általa visszaigazolt megrendeléseket köteles teljesíteni, a Vevő a megrendelt terméket az általa választott telephelyen személyesen vagy meghatalmazottja útján is átveheti. A Vevőnek lehetősége van a megrendelését módosítani vagy törölni, addig, amíg a visszaigazolást az ügyfélszolgálat nem küldi meg részére. A Vevő beleegyezik abba, hogy a megrendelés teljesítését megerősítő visszaigazolást követően a kft. megkezdje a termék kiszállítását, szolgáltatás teljesítését. Amennyiben a Vevő él az elállás jogával, a kft. részére akkor is köteles megfizetni az által megrendelt termék kiszállítási illetve telephelyre történő szállítási díját. A kft. a telephelyei között szállítást ingyenesen végzi. A megrendelés törlésével és módosításával kapcsolatban az ügyfélszolgálat ad tájékoztatást.

A kft. a megrendelés teljesítése során észlelt bármely akadály felmerültéről
haladéktalanul tájékoztatja a Vevőt és minden tőle elvárható intézkedést megtesz a szolgáltatás elvégzésre érdekébe. Ilyen akadály különösen, ha a kft.-nek nem felróható módón a megrendelt termék aránytalanul nagy költséggel, vagy egyáltalán nem szerezhető be, illetve beszállítói késedelme esetén.

SZÁLLÍTÁS ÉS FIZETÉS

GLS házhozszállítás 

0 - 10 kg 2500 Ft
10 - 20 kg 2900 Ft
20 - 30 kg 3500 Ft
30 - 40 kg 4000 Ft
40 kg felett 7000 Ft

MPL házhozszállítás 

0 - 10 kg 3000 Ft
10 - 20 kg 3500 Ft
20 - 30 kg 4000 Ft
30 - 40 kg 4500 Ft
40 kg felett 7500 Ft

Utánvét díja: 500 Ft (amennyiben a futárnál fizetsz átvételkor készpénzben vagy bankkártyával).

Előreutalás vagy a webshopban történő bankkártyás fizetés esetén természetesen nincs ilyen díj.

Bankkártyás fizetés Stripe biztonságos bankkártyás fizetés.


> GLS csomag nyomonkövetés
> MPL küldemény nomonkövetés

4. A termék vételára, számla kiállítása

A kft. a megrendelés visszaigazolásakor emailben közli a termék cikkszámát,
megnevezését, darabszámát, mennyiségét és vételárát. A termékek vételára bruttó és nettó összegben és magyar forintban kerül feltüntetésre. A Vevők az internetes felületen a termék adatlapján láthatják akció esetén a termék eredeti és kedvezményes vételárát is. A termékek árváltozásának jogát fenntartja a kft. és kizár minden felelősséget a hibásan megjelenő vételárral összefüggésben. A Vevő haladéktalanul jelzi a webshop felé, hogy a visszaigazolásban szereplő adatok tévesen kerültek feltüntetésre. A termék vételára nem
tartalmazza a szállítás költségeit, amelyet a kft. külső szállítmányozó céggel szerződés alapján végeztet el. Az Agrár Pláza kft. a megrendelt termékek házhoz szállítását a MPL szolgáltatóval végzi és tájékoztatja weboldalán a Vevőket az aktuális szállítási feltételekről. A termék telephelyeken történő személyes átvétele esetén a kft. a megrendelt termékről számlát állít ki és ad át a Vevőnek. A kft. telephelyein készpénzes és bankkártyás fizetési
lehetőség is rendelkezésre áll. A Vevő köteles ellenőrizni a kiállított számla tartalmát. Ennek elmulasztásából eredő károkért a kft. nem vállal felelősséget.
A termék megrendelését követően az ügyfélszolgálat a visszaigazoló emailben közli a banki átutaláshoz szükséges adatokat valamint a szállításra vonatkozó feltételeket. Amennyiben a vételár a kft. bankszámlájára érkezik, megkezdődik a Vevő csomagjának összeállítása és szolgáltatóval való kiszállítatása a Vevő által megadott címre, telephelyen történő személyes átvétel esetén, az adott telephelyre. Kiszállítás esetén a Vevő csomagja tartalmazza a terméket, a számlát és az elállási nyilatkozat mintát.

5. Szavatosság és jótállás

A Vevő a szavatossági igényeit a mindenkori hatályos jogszabályoknak megfelelően érvényesítheti a kft.-vel szemben. A jótállási igények intézésére az egyes termékekhez adott jótállási tájékoztató rendelkezései az irányadók.

5.1.Kellékszavatosság 

Amennyiben a megvásárolt termék hibás vagy a hiba a használat során később
jelentkezik, akkor az EU valamennyi tagállamára vonatkozó egységes szabályozás, az 1999/44/EK irányelv alapján fogyasztó a fogyasztási cikk átadásától számított két éven belül élhet szavatossági jogaival. Magyarországon a szavatossággal kapcsolatos szabályozás a Polgári Törvénykönyvben található. Kellékszavatossági igény érvényesítése esetén a Vevő választása szerint az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet:

5.1.1. A Vevő kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve ha ezek közül a Vevő által választott igény teljesítése lehetetlen (például a meghibásodott termék már egy kifutott szériába tartozik, és emiatt a csere nem lehetséges) vagy a kft. számára aránytalanul nagy többletköltséggel járna (például egy nagy értékű terméknél egy néhány ezer forintos, kicserélhető alkatrész hibája miatt nem indokolt az egész termék cseréje).

5.1.2. Ha az előző pontban lévő kijavítást vagy kicserélést nem kérte vagy nem
kérhette, úgy jogosult árleszállításra vagy a hibát a kft. költségére kijavíthatja
vagy kijavíttathatja.

5.1.3. Vagy a szerződéstől elállhat és a vételár a Vevőnek visszajár. Azonban jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.
A Vevő a választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét, azonban a Vevő köteles viselni. A Vevő köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölni. A szerződéses teljesítéstől számított két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti. Használt dolog esetén a határidő legfeljebb egy év.

5.2.Termékszavatosság

Az új Ptk. vezette be a termékszavatosság fogalmát, ami azt jelenti, hogy a vállalkozás által fogyasztónak eladott ingó dolog (azaz a termék) hibája esetén a fogyasztó követelheti a gyártótól, hogy a termék hibáját javítsa ki, vagy – ha a kijavítás megfelelő határidőn belül, a fogyasztó érdekeinek sérelme nélkül nem lehetséges – a terméket cserélje ki.

A termék akkor hibás, ha nem felel meg a terméknek a gyártó által történt forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek, vagy nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
A gyártó csak akkor mentesül a termékszavatossági kötelezettség alól, ha bizonyítja, hogy

  • a terméket nem üzleti tevékenysége vagy önálló foglalkozása körében gyártotta vagy forgalmazta;
  • a termék forgalomba hozatalának időpontjában a hiba a tudomány és a technika állása szerint nem volt felismerhető; vagy
  • a termék hibáját jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazása okozta.

Csere esetén a kicserélt termékre, kijavítás esetén a termék kijavítással érintett részére vonatkozó kellékszavatossági kötelezettség a gyártót terheli.

5.2.1. Közlési és igényérvényesítési határidők

A Ptk. szerint a fogyasztó a hiba felfedezése után késedelem nélkül köteles a hibát a gyártóval közölni. A hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közöltnek kell tekinteni. A közlés késedelméből eredő kárért a fogyasztó felelős.

A gyártót a termékszavatosság az adott termék általa történő forgalomba hozatalától számított két évig terheli. E határidő eltelte jogvesztéssel jár.

5.2.2. Termékszavatosság tulajdonosváltozás esetén

A termékszavatossági jogokat a termék tulajdonjogának átruházása esetén az új
tulajdonos érvényesítheti a gyártóval szemben.

5.3. Kötelező jótállás

A szavatosság mellett Magyarországon létezik a kötelező jótállás, vagy hétköznapi és közismert nevén a „garancia” jogintézménye, amelyet a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet határozza meg, hogy mely új tartós fogyasztási cikkekre terjed ki az eladó jótállási kötelezettsége. E termékekhez köteles a forgalmazó (eladó) jótállási jegyet mellékelni. A jótállás időtartama egy év. Amennyiben egy megvásárolt termékre van kötelező jótállás, akkor a szavatossági jogok és a jótállásból eredő jogosultságok párhuzamosan érvényesíthetőek.

Amennyiben a megvásárolt termék a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet hatálya alá tartozik és az egy éves kötelező jótállást időtartama alatt a vásárolt termék meghibásodik, a fogyasztó ugyanazokat az igényeket érvényesítheti az eladóval szemben, amelyeket a szavatosság esetében. Így a Vevőnek – az előző pontokban meghatározott sorrend szerint – kijavítást, kicserélést vagy árleszállítást kérni, illetve elállni a szerződéstől.

A szavatossági jogok érvényesítése során – a jótállás (garancia) alapján gyakorolható jogaival ellentétben – a fogyasztónak kell bizonyítania, hogy a hiba oka a teljesítés időpontjában már megvolt, így a bizonyítással kapcsolatban felmerülő költségeket is a fogyasztónak kell viselnie.

Az 1999/44/EK irányelv által valamennyi Európai Uniós tagállam számára előírt
minimumszabályt, amely szerint a fogyasztói szerződések esetében a teljesítéstől számított 6 hónapon belül felismert hiba esetén vélelmezni kell, hogy a hiba oka már a tejesítés időpontjában is megvolt. Ennek értelmében tehát a szavatosság esetében az első hat hónapban jelentkező hiba miatti felelősség alól az eladó fél csak akkor mentesül, ha bizonyítja, hogy az eladáskor a termék hibátlan volt, tehát a hiba oka a teljesítés után, a
termék nem rendeltetésszerű használata miatt keletkezett. A 6 hónap leteltét követően jelentkező hiba esetén már a fogyasztó kötelessége lesz bizonyítani (pld: egy szakértő testület vagy szerviz szakvéleménye beszerzése útján), hogy a hiba oka már a vásárláskor megvolt.

Jótállás (garancia) esetén a jótállás teljes időtartama alatt (1 év) az eladót terheli a bizonyítás, azaz csak akkor mentesül a felelősség alól, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett. A kötelező jótállás csak a Korm. rendelet mellékletében felsorolt tartós fogyasztási cikkek esetén illet meg a Vevőt.

5.4. Jegyzőkönyv felvétele

A vásárolt termék meghibásodása esetén a vásárlás helyén a Vevőnek kezdeményezni kell a jegyzőkönyv felvételét a minőségi kifogásról, amely rögzíti a következőket:

  • a Vevő nevét, címét, valamint nyilatkozatát arról, hogy hozzájárul a jegyzőkönyvben rögzített adatainak a rendeletben meghatározottak szerinti kezeléséhez,
  • a Vevő és kft. közötti szerződés keretében eladott ingó dolog megnevezését, vételárát,
  • a szerződés kft. általi teljesítésének időpontját,
  • a hiba bejelentésének időpontját,
  • a hiba leírását,
  • szavatossági vagy jótállási igénye alapján a fogyasztó által érvényesíteni kívánt jogot, továbbá
  • a szavatossági vagy jótállási igény rendezésének módját vagy az igény, illetve az az alapján érvényesíteni kívánt jog elutasításának indokát.

Ha a kft. szavatossági vagy jótállási kötelezettségének a Vevő által érvényesíteni kívánt jogtól eltérő módon tesz eleget, ennek indokát a jegyzőkönyvben meg kell adni. A jegyzőkönyv tartalmazza, hogy fogyasztói jogvita esetén a fogyasztó a békés megyei kereskedelmi és iparkamara mellett működő békéltető testület (5600 Békéscsaba, Penza ltp. 5. tel/fax.: 66/324-976) eljárását is kezdeményezheti. A kft. a jegyzőkönyv másolatát haladéktalanul,
igazolható módon a fogyasztó rendelkezésére bocsátja. Ha a vállalkozás a fogyasztó szavatossági vagy jótállási igényének teljesíthetőségéről annak bejelentésekor nem tud nyilatkozni, álláspontjáról – az igény elutasítása esetén az elutasítás indokáról és a békéltető testülethez fordulás lehetőségéről is – öt munkanapon belül, igazolható módon köteles értesíteni a fogyasztót.

6. Elállási jog

A Vevő 14 napon belül indoklás nélkül elállhat a szerződéstől. Az elállási határidő a termék adásvételére irányuló szerződés esetén attól a naptól számított 14 nap elteltével jár le, amelyen a Vevő vagy a Vevő által megjelölt harmadik személy a terméket átveszi. Több termék esetében, az a nap, amelyen az utolsó terméket átveszi. Több darabból vagy tételből álló rendelés esetén az az a nap, amikor az utolsó darabot vagy tételt átveszi.

Amennyiben a Vevő elállási jogával élni kíván, kifejezett elállási szándékát tartalmazó nyilatkozatát köteles eljuttatni kft. ÁSZF-ben meghatározott elérhetőségének egyikére. A kft. rendelkezésre bocsát egy elállási nyilatkozat-mintát is a Vevői részére, de ettől eltérő formában, de hasonló tartalommal elküldött nyilatkozatot is befogad. Amennyiben a Vevő a fent említett
határidőn belül elküldi az elállási nyilatkozatát, ezzel érvényesen gyakorolja elállási jogát.

Ha a Vevő jogszerűen gyakorolja elállási jogát, a kft. 14. napon belül foganatosítja a visszatérítést. A visszatérítés során az eredeti jogügylettel megegyező fizetési módot alkalmaz a kft., kivéve, ha a Vevő kifejezetten hozzájárulását adta egyéb más fizetési módnak. A Vevőt a visszatérítés során
semmilyen többletköltség nem terhelheti.

A Vevő a terméket késedelem nélkül, de legkésőbb az elállási nyilatkozatásnak közlését követő 14 napon belül, sérülésmentes, működőképes állapotában, eredeti csomagolásában visszaküldeni vagy átadni. A termék visszaküldése során felmerült költséget a Vevő köteles viselni. A fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Kormány rendelet 29.§-a rendelkezik arról, mely esetekben nem illeti meg a Vevőt az elállási jog.

Ennek megfelelően, nem illeti meg a Vevőt az elállási jog olyan vállalkozási szerződés esetében, amelynél a vállalkozás a fogyasztó kifejezett kérésére keresi fel a fogyasztót sürgős javítási vagy karbantartási munkálatok elvégzése céljából; valamint a fogyasztó által kifejezetten kért szolgáltatásokon és a karbantartás vagy a javítás elvégzéséhez felhasznált cserealkatrészeken
felül kínált szolgáltatásokra vagy termékekre kiterjed; továbbá akkor sem illeti meg az elállási jog,olyan nem előre gyártott termék esetében, amelyet a fogyasztó utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan termék esetében, amelyet egyértelműen a fogyasztó személyére szabtak.

Jelen ÁSZF 1. sz. melléklete tartalmazza a Vevő k részére az elállása vonatkozó mintatájékoztatót a 2. sz. mellékletét képezi az elállási nyilatkozat minta.

7. Panaszkezelési szabályok

A Kft. a panaszkezelést a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV.tv és a 19/20014. IV. 29. NGM rendeletben meghatározottak szerint végzi. A panaszkezelés módja szóban a kft. telephelyén (5900 Orosháza Török Ignác u. 26.), valamint telefonon ( 30 844-8221) és email (info@unitedseats.hu) útján történik.

Amennyiben a vásárolt termékkel kapcsolatban mennyiségi és/vagy minőségi kifogás áll fenn, a szállító a kifogásolt terméket visszaszállítja, feltéve, akkor, ha a reklamáció az átadás során megtörtént és ez hitelesen igazolásra került.

A kft. a panasz kivizsgálást és azzal kapcsolatos döntését a jogszabályban meghatározott határidőkre figyelemmel 5 munkanapon belül teljesíti. Ha az ügyfélszolgálat a panaszt nem egyszerű reklamációnak minősíti, az eltérő minősítést haladéktalanul jelzi a Vevő felé és a kivizsgálási határidőt meghosszabbítja. Lehetőség szerint a felmerült panaszokat helyben és
azonnal kell orvosolni. Ha a fogyasztó a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, a vállalkozás a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul köteles jegyzőkönyvet felvenni, és annak egy másolati példányát a Vevőnek.

A panaszról felvett jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell az alábbiakat:
fogyasztó neve, lakcíme, a panasz előterjesztésének helye, ideje, módja, a fogyasztó panaszának részletes leírása, a fogyasztó által bemutatott iratok, dokumentumok és egyéb bizonyítékok jegyzéke, a vállalkozás nyilatkozata a fogyasztó panaszával kapcsolatos álláspontjáról.

A vállalkozás a panaszról felvett jegyzőkönyvet és a válasz másolati példányát öt évig köteles megőrizni, és azt az ellenőrző hatóságoknak kérésükre bemutatni. A panasz elutasítása esetén a kft. köteles a fogyasztót írásban tájékoztatni arról, hogy panaszával a békés megyei kereskedelmi
és iparkamara mellett működő békéltető testület (5600 Békéscsaba, Penza ltp. 5. tel/fax.: 66/324-976) eljárását kezdeményezheti. A panaszfelvételi jegyzőkönyv mintát jelen ÁSZF 3. sz. melléklete tartalmazza.

8. Záró rendelkezések

A kft. és a Vevő között létrejövő jogviszonynak a jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdéseire a mindenkor hatályos magyar jog, különösen a 2013. évi V. tv. (Ptk.), a 1997. évi CLV tv. (a fogyasztóvédelemről ) és a 45/2014. (II. 26.) Kormány rendelet az irányadó.

A szerződő felek megállapodnak, hogy vitás kérdéseiket kötelesek elsősorban békés úton rendezni, amelynek sikertelensége esetén a Gyula Törvényszék illetékességét kötik ki. A kft. által alkalmazott ÁSZF annak visszavonásáig, illetőleg módosításáig érvényes. Mindenkori hatályos változata elérhető az unitedseats.hu internetes oldalon, olyan formában, hogy a legutóbbi módosítás szövege beazonosítható módon jelölésre kerül.

Az AGRÁR PLÁZA KFT. adatai:
Agrárpláza, 5900 Orosháza, Török Ignác utca 26.
Adószám: 23794531-2-04
Cégjegyzékszám: 04-09-011399
Bankszámlaszám: 10402647-505-26549-90871007
Adatkezelés nyilvántartási száma: NAIH-112240/2017; NAIH-112049/2017; NAI-112133/2017 telephelyek nyitvatartása: H-P 7:30-16:00, SZ: 8:00-12:30, V: zárva

9. Hivatkozott jogszabályok jegyzéke

2013.évi V. tv. a polgári törvénykönyvről
1997. évi CLV. tv a fogyasztóvédelemről
19/2014. IV. 29. NGM rendelet a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés  keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól
2011. évi CXII. tv az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról
45/2014. (II.26.) Korm. rendelet a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól
151/2003 (IX.22.) Korm. rendelt az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról

kelt: Orosháza, 2017. január 28.

1. sz. melléklet

ELÁLLÁSI/FELMONDÁSI TÁJÉKOZTATÓ

Elállási/Felmondási jog

Ön 14 napon belül jogosult indokolás nélkül elállni e szerződéstől. Hasonlóképpen, ha a szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetén a szerződés teljesítése megkezdődött, Ön jogosult 14 napon belül indokolás nélkül felmondani a szerződést.

Az elállási/felmondási határidő:

a) szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetén: „a szerződés megkötésének napjától számított 14 nap elteltével jár le”;
b) termék adásvételére irányuló szerződés esetében: „attól a naptól számított 14 nap elteltével jár le, amelyen Ön vagy az Ön által megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy a terméket átveszi.”;
c) több termék szolgáltatásakor: „attól a naptól számított 14 nap elteltével jár le, amelyen Ön vagy az Ön által megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy az utolsó termék átveszi.”;
d) több tételből vagy darabból álló termék szolgáltatásakor: „amelyen Ön vagy az Ön által megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy az utolsó tételt vagy darabot átveszi.”; e) termék meghatározott időszakon belüli rendszeres szolgáltatására vonatkozó szerződés esetében: „attól a naptól számított 14 nap elteltével jár le, amelyen Ön vagy az Ön által megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy átveszi az első terméket.”

Ha Ön elállási/felmondási jogával élni kíván, elállási/felmondási szándékát tartalmazó egyértelmű nyilatkozatát köteles eljuttatni (például postán vagy elektronikus úton küldött levél útján) az alábbi címre: AGRÁR PLÁZA KFT. 5900 Orosháza Török Ignác u. 26. info@unitedseats.hu.

Ebből a célból felhasználhatja a mellékelt elállási/felmondási nyilatkozat-mintát is. Ön határidőben gyakorolja elállási/felmondási jogát, ha a fent megjelölt határidő lejárta előtt elküldi elállási/felmondási nyilatkozatát.

Az elállás/felmondás joghatásai

Ha Ön eláll ettől a szerződéstől, haladéktalanul, de legkésőbb az Ön elállási nyilatkozatának kézhezvételétől számított 14 napon belül visszatérítjük az Ön által teljesített valamennyi ellenszolgáltatást, ideértve a fuvarozási költséget is (kivéve azokat a többletköltségeket, amelyek amiatt merültek fel, hogy Ön az általunk felkínált, legolcsóbb szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozási módot választott.) A visszatérítés során az eredeti ügylet során alkalmazott fizetési móddal egyező fizetési módot alkalmazunk, kivéve, ha Ön más fizetési mód igénybevételéhez kifejezetten a hozzájárulását adja; e visszatérítési mód alkalmazásából kifolyólag Önt semmilyen többletköltség nem terheli. A visszatérítést mindaddig visszatarthatjuk, amíg vissza nem kaptuk a
terméket, vagy Ön nem igazolta, hogy azt visszaküldte: a kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni.

Ön köteles számunkra a terméket indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb elállási nyilatkozatának közlésétől számított 14 napon belül visszaküldeni vagy átadni. A határidő betartottnak minősül, ha a 14 napos határidő letelte előtt elküldi a terméket. A termék visszaküldésének közvetlen költségét Ön viseli.

Ön kizárólag akkor vonható felelősségre a termékben bekövetkezett értékcsökkenésért, ha az a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használat miatt következett be.

Ha Ön kérte, hogy a felmondási határidőn belül kezdődjön meg a szolgáltatás teljesítése, felmondása esetén Ön köteles megtéríteni számunkra a szerződés megszűnésének időpontjáig arányosan teljesített szolgáltatásért járó összeget. Hasonlóképpen visszatérítjük az Ön által
nyújtott ellenszolgáltatás azon részét, amely meghaladja az általunk nyújtott szolgáltatás ellenértékét.

2. számú melléklet

ELÁLLÁSI/FELMONDÁSI NYILATKOZATMINTA

(csak a szerződéstől való elállási/felmondási szándék esetén töltse ki és juttassa vissza)

Címzett: AGRÁR PLÁZA KFT. 5900 Orosháza, Török Ignác u. 26.

Alulírott/ak kijelentem/kijelentjük, hogy gyakorlom/gyakoroljuk elállási/felmondási
jogomat/jogunkat az alábbi termék/ek adásvételére vagy az alábbi szolgáltatás nyújtására  irányuló szerződés tekintetében:

Termék/szolgáltatás konkrét megnevezése, cikkszáma, darabszáma, mennyisége, leírása, összege:

Szerződéskötés időpontja /átvétel időpontja:

A fogyasztó(k) neve:

A fogyasztó(k) címe:

A fogyasztó(k) aláírása: (kizárólag papíron tett nyilatkozat esetén)

Kelt

3. melléklet

PANASZFELVÉTELI JEGYZŐKÖNYV

Ügyfél neve, a rendelés száma:

Ügyfél állandó lakcíme, székhelye, levelezési címe:

Telefonszáma és e-mail címe:

Az értesítés módja:

A panasz előterjesztésének helye, ideje, módja:

A panasz részletes leírása, panasz okának és a konkrét igényeknek a megjelölésével:

A panaszt alátámasztó dokumentumok másolata: mellékelve/nincs ilyen
Az ügyfél által bemutatott iratok, dokumentumok és egyéb bizonyítékok jegyzéke:

Kelt:

jkv. felvevő ügyintéző                               panaszt előterjesztő ügyfél
aláírása                                                           aláírása

A jelen jegyzőkönyv egy másolati példányát átvettem:

Dátum:

ügyfél aláírás

4. sz. melléklet

JEGYZŐKÖNYV MINŐSÉGI KIFOGÁSRÓL

a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézéséről szóló 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet alapjáni

 Fogyasztó neve:
 Fogyasztó címe:
 Termék megnevezése:
 Termék vételára:
 Teljesítés időpontjaII:
 Hiba bejelentésének időpontja:
 Hiba leírása:
 Fogyasztó által érvényesíteni kívánt jogIII:
 Kifogás rendezésének módja (amennyiben eltér a fogyasztó által érvényesített
igénytől, akkor ennek indoka)IV:
 Kifogás rendezésének elutasítása esetén ennek indokaV:

Amennyiben a terméket (kijavításra vagy a fogyasztó által érvényesíteni kívánt igény teljesíthetőségének vizsgálata érdekében) átvette a vállalkozás:

 A termék beazonosításához szükséges adat(ok):
 A termék vállalkozás általi átvételének időpontja:
 Időpont, amikor a fogyasztó a dolgot átveheti:

Fogyasztói jogvita esetén a fogyasztó a békés megyei kereskedelmi és iparkamara mellett működő békéltető testület (5600 Békéscsaba, Penza ltp. 5. tel/fax.: 66/324-976) eljárását is kezdeményezheti. Az eljárásra a fogyasztó lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti békéltető testület illetékes. A fogyasztó belföldi lakóhelye és tartózkodási helye hiányában a
békéltető testület illetékességét a fogyasztói jogvitával érintett vállalkozás vagy az annak képviseletére feljogosított szerv székhelye alapítja meg.
Alulírott fogyasztó jelen jegyzőkönyv aláírásával hozzájárulok, hogy a vállalkozás a jegyzőkönyvben rögzített adataimat a 19/2014. (IV. 29.) NGM rendeletben meghatározottak szerint kezelje.

A jegyzőkönyv felvételének időpontja:

Vállalkozás (cégszerű aláírása)                                   Fogyasztó

IJegyzőkönyvet akkor kell felvenni, ha a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.) szerinti fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés esetén az eladott ingó dolog hibája miatt a fogyasztó Ptk. szerinti kellékszavatossági vagy termékszavatossági igényt vagy jogszabály alapján őt megillető jótállási igényt érvényesít. A Ptk. szerinti termékszavatossági igény érvényesítése esetén a
vállalkozás helyett a dolog gyártóját terhelik a rendelet szerinti kötelezettségek.

II A szerződés vállalkozás általi teljesítésének időpontja a termék átadásának időpontja vagy (ha az üzembe helyezést a vállalkozás vagy annak megbízottja végezte, akkor) az üzembe helyezés időpontja.

III A Ptk. 6:159. § (2), valamint 6:173. § (2) bekezdése értelmében kellékszavatossági és jótállási igény alapján a fogyasztó választása szerint

  •  elsősorban kijavítást vagy kicserélést igényelhet, kivéve, ha a választott kellékszavatossági jog teljesítése lehetetlen, vagy ha az a vállalkozásnak – másik szavatossági igény teljesítésével összehasonlítva – aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatás
    hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát és a kellékszavatossági jog teljesítésével a jogosultnak okozott érdeksérelmet; vagy
  • másodsorban az ellenszolgáltatás arányos leszállítását igényelheti, a hibát a vállalkozás költségére maga kijavíthatja vagy mással kijavíttathatja, vagy a szerződéstől elállhat, ha a vállalkozás a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének a megfelelő határidőn belül, a fogyasztó érdekeit kímélve nem tud eleget tenni, vagy ha a fogyasztónak a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.

A Ptk. 6:168. § (1) bekezdése alapján termékszavatossági igényként a fogyasztó követelheti a gyártótól, hogy a termék hibáját javítsa ki, vagy – ha a kijavítás megfelelő határidőn belül, a fogyasztó érdekeinek sérelme nélkül nem lehetséges – a terméket cserélje ki.

IV Ha a vállalkozás a kifogás bejelentésekor a fogyasztó által bejelentett igényéről nem tud nyilatkozni, álláspontjáról – az igény elutasítása esetén annak indokáról és a békéltető testülethez fordulás lehetőségéről is – 5 munkanapon belül köteles a fogyasztót értesíteni.

V Ld. 4. számú megjegyzést